Yhteystiedot

 

Kulttuurikeskus Vanha Paukku
Vanhan Paukun tie 1, 62100 Lapua  

p.  044 438 4582
info@lapua.fi

 

Avoinna: 

ma-to 11–19
pe 11–17
la 11–15
(+ su 11-15 heinäkuussa)

12.5. klo 11-15
13.5. helatorstaina suljettu 

    

Vahtimestari (infopiste/Asiointipiste)
p. 044 438 4515

 

Infopiste/Kelan asiointipiste

  

Avoinna:  

ma-to 11-19  

pe 11-17
Kela-neuvonta ti-to 11-17

 

  

Lapuan Taidemuseo ja
Museokauppa Paukun Taika
  

 

Avoinna:
ti-pe 11–17
la 11–15  

www.paukuntaika.fi 

 

p. 06 438 4520 

lapuantaidemuseo@lapua.fi  
(katso pyhien aukiolot museon sivuilta)

 

www.lapuantaidemuseo.fi  

 

Kulttuuripalvelut

Kulttuuripäällikkö

Susanna Oversteyns
+358(0)44 438 4510
susanna.oversteyns@lapua.fi

 

Intendentti Sakari Hanhimäki
+358 (0)44 438 4580
sakari.hanhimaki@lapua.fi

 

Amanuenssi Mikko Valo
+358 (0)44 438 4759
mikko.valo@lapua.fi

 

Museolehtori Kirsi-Maria Tuomisto
+358 (0)44 438 4477
kirsi-maria.tuomisto@lapua.fi

 

Kulttuurituottaja Jukka Viitasaari
+358 (0)44 438 4589
jukka.viitasaari@lapua.fi

 

Myyntisihteeri Ruut Lehto
+358 (0)44 438 4582
info@lapua.fi

 

Kulttuurisihteeri Tuula Ylisaari
+358 (0)44 438 4584
tuula.ylisaari@lapua.fi

 

Vahtimestari Raimo Laurila (infopiste)
+358 (0)44 438 4515
raimo.laurila@lapua.fi

 

Kirjasto
p. 06 438 4571
kirjasto@lapua.fi

 

Kansalaisopisto
p. 06 438 4531 tai 438 4532, klo 9-15
kansalaisopisto@lapua.fi

 

Musiikkiopisto
p. 06 438 4541, ma-pe klo 9–15
musiikkiopisto@lapua.fi

Sijainti

Kulttuurikeskus Vanha Paukku

Lähellämme olevia majoitusvaihtoehtoja/hotelleja Tripadvisorissa