Yhteystiedot

Kulttuurikeskus Vanha Paukku

Vanhan Paukun tie 1, 62100 Lapua 

p.  044 438 4582 

info@lapua.fi

www.vanhapaukku.fi   

 

Avoinna:  

ma-to 11–19
pe 11–17
la 11–15
su 11-15 (8.8.2021 asti)

 

 

 

***************************************

 

Vahtimestari (infopiste/Asiointipiste)
p. 044 438 4515  

 

Infopiste/Kelan asiointipiste  

avoinna:  

ma-to 11-19    

pe 11-17

Kela-neuvonta ti-to 11-17
Heinäkuussa kela-neuvontaa vain ke-to 11-17

 

***************************************

 

Lapuan Taidemuseo ja
Museokauppa Paukun Taika
   

 

Avoinna:
ti-pe 11–17
la 11–15
(+ heinäkuussa su klo 11-15) 

p. 06 438 4520   

lapuantaidemuseo@lapua.fi

 

www.paukuntaika.fi  

 

(katso erikoisaukiolot museon sivuilta) 

www.lapuantaidemuseo.fi    

 

 

Kulttuuripalvelut

Kulttuuripäällikkö

Susanna Oversteyns
+358(0)44 438 4510
susanna.oversteyns@lapua.fi

 

Intendentti Sakari Hanhimäki
+358 (0)44 438 4580
sakari.hanhimaki@lapua.fi

 

Amanuenssi Mikko Valo
+358 (0)44 438 4759
mikko.valo@lapua.fi

 

Museolehtori Kirsi-Maria Tuomisto
+358 (0)44 438 4477
kirsi-maria.tuomisto@lapua.fi

 

Kulttuurituottaja Jukka Viitasaari
+358 (0)44 438 4589
jukka.viitasaari@lapua.fi

 

Myyntisihteeri Ruut Lehto
+358 (0)44 438 4582
info@lapua.fi

 

Kulttuurisihteeri Tuula Ylisaari
+358 (0)44 438 4584
tuula.ylisaari@lapua.fi

 

Vahtimestari Raimo Laurila (infopiste)
+358 (0)44 438 4515
raimo.laurila@lapua.fi

 

Kirjasto
p. 06 438 4571
kirjasto@lapua.fi

 

Kansalaisopisto
p. 06 438 4531 tai 438 4532, klo 9-15
kansalaisopisto@lapua.fi

 

Musiikkiopisto
p. 06 438 4541, ma-pe klo 9–15
musiikkiopisto@lapua.fi

Sijainti

Kulttuurikeskus Vanha Paukku

Lähellämme olevia majoitusvaihtoehtoja/hotelleja Tripadvisorissa