Yhteystiedot

Kulttuurikeskus Vanha Paukku
Kauppakatu 23, 62100 Lapua
p. 06 438 4582 tai 044 438 4582
info@lapua.fi

Avoinna
ma-to 11–19
pe 11–17
la 11–15
Kirjasto kiinni lauantaisin kesä-elokuussa.
Aattoina suljetaan klo 15.

Vahtimestari (infopiste)
p. 044 438 4515

Infopisteen aukioloajat
Syys-toukokuu:
ma-to 11–19
pe 11–17

Lapuan Taidemuseo ja Museokauppa Paukun Puoti
Avoinna
ti-pe 12–18
la 11–15

p. 06 438 4520
lapuantaidemuseo@lapua.fi

Kulttuuripalvelut

Kulttuurijohtaja vt. Susanna Oversteyns
+358 (0)6 438 4510, (0)44 438 4510
susanna.oversteyns@lapua.fi

Intendentti Heta Kaisto
+358 (0)44 438 4580
heta.kaisto@lapua.fi

Museolehtori Kirsi-Maria Tuomisto
+358 (0)44 438 4477
kirsi-maria.tuomisto@lapua.fi

Myyntisihteeri Ruut Lehto (infopiste)
+358 (0)6 438 4582, (0)44 438 4582
info@lapua.fi

Kulttuurisihteeri Tuula Ylisaari
+358 (0)6 438 4584, (0)44 438 4584
tuula.ylisaari@lapua.fi

Vahtimestari Raimo Laurila (infopiste)
+358 (0)44 438 4515
raimo.laurila@lapua.fi

Kirjasto
p. 06 438 4571
kirjasto@lapua.fi

Kansalaisopisto
p. 06 438 4531 tai 438 4532, klo 9-15
kansalaisopisto@lapua.fi

Musiikkiopisto
p. 06 438 4541, ma-pe klo 9–15
musiikkiopisto@lapua.fi

Sijainti

Kulttuurikeskus Vanha Paukku

Lähellämme olevia majoitusvaihtoehtoja/hotelleja Tripadvisorissa