Yhteystiedot

 

Kulttuurikeskus Vanha Paukku
Kauppakatu 23, 62100 Lapua
p. 06 438 4582 tai 044 438 4582
info@lapua.fi

 

Avoinna:
ma-to 11–19
pe 11–17
la 11–15 (kirjasto kiinni kesä-elokuussa lauantaisin)

 

Vahtimestari (infopiste)
p. 044 438 4515

 

 Infopisteen aukioloajat
Kesä-elokuu:
ma-pe 11–17
la 11-15

 

Lapuan Taidemuseo ja
Museokauppa Paukun Puoti

Avoinna
ti-pe 11–17
la 11–15

 

 p. 06 438 4520
lapuantaidemuseo@lapua.fi
www.lapuantaidemuseo.fi

 

 

Kulttuuripalvelut

Kulttuuripäällikkö
Susanna Oversteyns
+358(0)44 438 4510
susanna.oversteyns@lapua.fi

 

Intendentti Sakari Hanhimäki (20.8. alk.)
+358 (0)44 438 4580

 

Museolehtori Kirsi-Maria Tuomisto
+358 (0)44 438 4477
kirsi-maria.tuomisto@lapua.fi

 

Myyntisihteeri Ruut Lehto
+358 (0)6 438 4582, (0)44 438 4582
info@lapua.fi

 

Kulttuurisihteeri Tuula Ylisaari
+358 (0)6 438 4584, (0)44 438 4584
tuula.ylisaari@lapua.fi

 

Vahtimestari Raimo Laurila (infopiste) +358 (0)44 438 4515
raimo.laurila@lapua.fi

 

Kirjasto
p. 06 438 4571
kirjasto@lapua.fi

 

Kansalaisopisto
p. 06 438 4531 tai 438 4532, klo 9-15
kansalaisopisto@lapua.fi

 

Musiikkiopisto
p. 06 438 4541, ma-pe klo 9–15
musiikkiopisto@lapua.fi

Sijainti

Kulttuurikeskus Vanha Paukku

Lähellämme olevia majoitusvaihtoehtoja/hotelleja Tripadvisorissa